Haberler

Acurman Adaylığını Açıklıyor

11 Aralık 2019 Yorum Yok

CHP’nin gelecek vadeden siyasetçilerinden Avukat Anıl Acurman’ın önümüzdeki hafta Başiskele İlçe Başkanlığı için adaylığını açıklaması bekleniyor.

PARTİ TABANINDAN BASKI VAR

Kongre takviminin netleşmesinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kocaeli İl Örgütü’nde ilçe başkanlıkları için iddialı isimlerin adaylığını birer birer açıklaması bekleniyor. Başiskele ilçe örgütünün geçtiğimiz dönem milletvekili adayı olan Avukat Anıl Acurman’ın başkan adayı olması için  baskı yaptığı geçtiğimiz günlerde gündeme bomba gibi düşmüştü.

YENİ PROJELER İLE AÇIKLAYACAK

Edinilen bilgilere göre parti tabanı tarafından gelen isteği kırmayacak olan Acurman’ın önümüzdeki hafta gerçekleştireceği bir organizasyon ile Başiskele için adaylığını açıklaması bekleniyor. Acurman’ın adaylık açıklamasında yönetiminde yer vereceği önemli isimler ile Başiskele’de CHP’ye yeni bir vizyon belirlemek adına yeni projeler olacağı iddia ediliyor.

YENİLİKLERİ İLE ADINDAN SÖZ ETTİRDİ

Özellikle gençlik kollarından bugüne dek örgütlerdeki hareketliliği ve yenilikleri ile adından sıkça söz ettiren Anıl Acurman’ın geçmiş dönemde yönetimlerde yer almamış isimlerin yanı sıra mevcut ilçe başkanı Arif Gökyıldız ve yönetiminden de birçok isimle yola devam edeceği öğrenildi.

MİLLETVEKİLİ ADAYI OLMUŞTU

2009 yılında CHP’ye üye olan Anıl Acurman 2012 yılında gerçekleştirilen kongrede Başiskele İlçe Başkan Yardımcılığı görevine seçilmişti. 2 dönem bu görevi üstlenen Acurman 24 Haziran 2018’de gerçekleştirilen genel seçimde 5’inci sıradan Milletvekili adayı oldu. Genç siyasetçi Kandıra bölgesinde gerçekleştirdiği çalışmalarla adından uzun süre söz ettirmişti.