Haberler

Acurman: “Gençlik artık şarkı dinlemeyecek, şarkı söyleyecek”

Başiskele ve Kartepe’de ziyaretler gerçekleştiren CHP Milletvekili Adayı Av. Anıl Acurman, “Gençlik artık şarkı dinlemeyecek, şarkı söyleyecek. Bir olursak ve sizleri dinlersek, sizin söylediklerinizle bu yolda birlikte yürümenin taliplisiyiz” diye konuştu.

BAŞİSKELE VE KARTEPE’DE ÇALIŞTI


CHP’nin genç milletvekili adayı Av. Anıl Acurman, seçimlere az bir zaman kala saha çalışmalarını farklı bölgelerde de sürdürmeye devam ediyor. Başiskele’de Yuvacık pazarını gezen Acurman, akşamında ise Kartepe bölgesinde Ketenciler ve Avluburun’da ziyaretler gerçekleştirdi ve gittiği her yerde de ilgiyle dinlendi. Kartepe İlçe Başkanı Cumhur Karakadılar ve yönetiminin eşlik ettiği Acurman, ilk ziyaret yeri olan Ketenciler Mahallesi’nde vatandaşlarla sohbet etti, esnafı ziyaret etti. Acurman, aydınlık dolu bir Türkiye’yi inşa edebilmek adına sorumluluk aldıklarını belirterek, “Birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz sürece 24 Haziran sonrasında da daha mutlu yarınlarımızı birlikte karşılayacağız” dedi.

“EMEĞİNİZİ SÖMÜRTMEYECEĞİZ”


Ketenciler ziyareti sonrasında Avluburun’a giden Acurman ve beraberindeki partililer, mahallede ziyaret edilmedik esnaf bırakmadı. Köy kahvehanelerini de ziyaret eden Acurman, gençlerle de sohbet ederek, “Gençlerin önü açılsın, yarınları için endişe etmeden daha huzurlu yaşasınlar istiyoruz. Bizim hayatımızda bir şeylerin değişmesi lazım. Gündüzümüzde ekmeğimizi kazanmamız lazım. Akşamında da ailemizle huzurlu oturmamız lazım. Bunun için ekonomik olarak rahat olmak gerekir. Gençlerimiz şu anda iş bulmakta zorlanıyor. Gençlerimiz emeğinin karşılığını her platformda almalıdır. Emeğinizi sömürtmek istemiyoruz” dedi.

“BU YOLDA BİRLİKTE YÜRÜYELİM”

Acurman, gençlerin iş ve ekonomik olarak yaşadığı sıkıntılara da değinerek, “Şu anda asgari ücretle ancak idare edebiliriz. Çok zor geçinilir. Bu konuda bizler ilk süreçte asgariyi hemen 2 bin 200 TL yapacağız. İş verene yük olmamak için de asgari ücretten alınan o vergiyi de kaldıracağız. Bu rakamı da kademe kademe açlık sınırının üstüne taşıma hedefindeyiz. Eğitimde de iş garantili eğitim derdindeyiz. Ben bu görevin talibiyim. Gençlerin sesinin çıkması lazım. Gençlik artık şarkı dinlemeyecek, şarkı söyleyecek. Bu ülkede ‘ben varım’ diyecek. Gençler bu ülke nüfusunun yüzde 70’ini oluşturuyor ama hakkının yüzde 70’ini bile alamıyor. Bu yolda tek başımıza yürüyemeyiz. Bir olursak ve sizleri dinlersek, sizin söylediklerinizle bu yolda birlikte yürümenin taliplisiyiz” diye konuştu.