Haberler

Acurman, Kandıra Köylerini Boş Bırakmıyor

Seçim çalışmalarını hızlandıran ve gitmediği bölge kalmayan CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Anıl Acurman, Kandıra Çakmaklar Köyü sonrasında Bekirpaşa bölgesinde esnaf ziyaretleri yaptı. Acurman, “Bir olursak kesinlikle başarılı oluruz, mecliste temsil ediliriz” dedi.

BÖLGE SORUNLARINI DİNLİYOR
CHP’nin genç milletvekili adayı Av. Anıl Acurman, 24 Haziran’da yapılacak erken seçimler için çalışmalarını günden güne hızlandırıyor. Sabah erken saatlerde programlarında başlayan Acurman, her ilçede mahalle mahalle gezerek vatandaşlar ve esnaflarla bir araya geliyor. Aynı zamanda Kandıralı olan Acurman hemşehrilerinden de yoğun bir ilgi görüyor. Gittiği her Kandıra programında ilgiyle karşılanan Acurman, bölgedeki sorunlara duyarsız kalmıyor.

ÇAKMAKLAR’A ZİYARET
Seçim çalışmaları kapsamında önceki gün Kandıra Çakmaklar Köyü’nü ziyaret eden Acurman, köy halkının ilgisiyle karşılandı. Köy kahvehanesinde hemşehrileriyle birlikte sohbet eden Acurman, sorunları da bizzat hemşehrilerinden öğrendi. Ekonomik ve sosyal anlamda yaşanan sorunları Acurman’a aktaran Çakmaklar halkı, özellikle üretim ve vergilendirme konusunda yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi.

“ÇİFTÇİLİĞİ YENİDEN ŞAHLANDIRACAĞIZ”
Sorunları ilgiyle dinleyen Acurman ise Kandıra’da istihdamın sağlanamadığını söyleyerek, “Kandıralılar mecburen Büyükşehirlere gidip çalışmak zorunda kalıyor. Biz buna dur demek istiyoruz. Tekrardan çiftçiliği, hayvanlığı canlandırmak istiyoruz. Burada tekrardan genç kardeşlerimizin, çocuklarımızın yaşamasını istiyoruz. Bizim hedefimiz çiftçiliği yeniden şahlandırmaktır” dedi.

“BİR OLURSAK BAŞARILI OLURUZ”
Acurman, “Çiftçilikte dönüşümü de ÖTV’yi ve özellikle mazottan KDV’yi almayarak derhal başlatacağız. 2B arazileriyle ilgili sorunları da biliyoruz. Kalkınan buranın insanı olmalıdır. Arazilerimiz bizim olmalı, biz ekip biçmeliyiz. Biz burayı yeniden canlandırmak istiyorsak, buranın insanlarıyla yürümeliyiz. Ben de bu göreve talibim. Bir olursak kesinlikle başarılı oluruz, mecliste temsil ediliriz” ifadelerini kullandı. Horozum köyünü de ziyaret eden Acurman, Bekirpaşa bölgesinde de sahura kadar esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi.