Haberler

CHP Kocaeli, Adaylarını Tanıttı

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, 27. Dönem Milletvekili Adayları Tanıtım Toplantısı’nı Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği (KYÖD)’nde gerçekleştirdi.

KILIÇDAROĞLU 6 HAZİRAN’DA GELİYOR
Programa; İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay ve aday listesinde yer alan milletvekilleri Av. Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan ile Prof. Dr. Muhip Kanko, Av. Osman Anıl Acurman, Ebru Küçükaydın, Yeşim Akpınar, Orkun Utkubaş, Sezer Nilgün Aydın, Tuğman Kayalı, Av. Zeynep Çiğdem Cambaz ve il yönetim kurulu üyeleri, ilçe başkanları ve yönetimleri katıldı. Milletvekili adaylarından Dr. Ali Güneş ise mazeret bildirerek toplantıya katılamadı. Toplantı bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve ardından okunan İstiklal Marşı’yla başladı. İlk olarak konuşan İl Başkanı Av. Cengiz Sarıbay, aday listesinde herkesin eşit olduğunu söyleyerek, Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 6 Haziran’da Gebze’deki iftar programını da duyurdu.

HERKESE GÖREV DÜŞÜYOR
Milletvekili adayları program sırasıyla konuşmalarını gerçekleştirdi. Milletvekili Adayı Av. Anıl Acurman da konuşmasında, “Bu şehirde gençlerin artık etkin olması için, bu şehrin kerpiç gibi pişirdiği gençlerin artık söz sahibi olması için yola çıkmak istedim ve partim bana çok güzel bir yerde çok güzel bir fırsat verdi. Bende bu fırsatı en iyi şekilde kullanmak istiyorum. Bu fırsatın layığı olmak hatta layığının ötesine geçmek istiyorum. Ben tüm adaylarımızı kutluyorum. Herkesin ortak derdi aynı. Artık insanlar kendi dertlerinden vazgeçti. Çocukları, torunları için kendi yaşamlarından daha iyi günler istiyorlar. Daha iyi bir gelecek istiyorlar. Hepsi, biz yaşadık biz çektik ama onlar çekmesin diyor. Ülkeyi değiştirmek istiyorlar. Ülkenin bir değişime girmesi için herkesin, partili partisiz herkese görev düşüyor” dedi.