Haberler

CHP’den Başiskele’de kadın kooperatifi hareketi

6 Ekim 2020 Yorum Yok

Başiskele’de yaşayan kadınların üretime katılması ve emeklerini kazanca dönüştürebilmesi adına harekete geçen CHP Başiskele İlçe Örgütü, Çınar Kadın Kooperatifi ile iş birliği yaparak ilçede kooperatif oluşumunun temellerini attı

Başiskele’de yaşayan kadınların üretime katılması ve emeklerini kazanca dönüştürebilmesi adına harekete geçen CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman ve yönetimi Çınar Kadın Kooperatifi ile iş birliği yaparak ilçede kooperatif oluşumunun temellerini attı. Kahvaltılı toplantıda ilçede yaşayan kadın gönüllülerle bir araya gelen taraflar kooperatif oluşumu ve kadın emeğinin nasıl kazanca dönüşebileceğini görüştü.

KADINLAR KAZANACAK

CHP Başiskele Kadın Kolu Başkanı Elif Şamba ev sahipliğinde yapılan toplantıya CHP İl Kadın Kolları Başkanı Songül Kaya, Çınar Kadın Kooperatifi yöneticileri Gonca Berktay, Kadriye Akcan, Mehtap Dayanış, İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman ile 40’a yakın kadın katıldı. Toplantıda kadın emeğinin değerine vurgu yapan Acurman, amaçlarının parti ayrımı gözetmeksizin ilçede yaşayan tüm kadınların üretime katılması emeklerini kazanca dönüştürerek yaşam standartlarını yükseltmek olduğunu vurguladı. Acurman son olarak, “Hiç kimsenin sizin adınıza konuşmasına izin vermeyin ve kimsenin sizin için mücadele etmesine de güvenmeyin. Siz konuşacak, siz çalışacak ve emin olun siz kazanacaksınız!” sözleri ile konuşmasını tamamladı.