Haberler

Acurman, Kandıra Köylerine Çıkarma Yaptı

CHP’nin Kandıralı milletvekili adayı Av. Anıl Acurman, memleketi Kandıra’da köyleri adeta çıkarma yaptı, hemşerilerinin sorunlarını dinledi.

KÖY İFTARINA KATILDI
CHP Kocaeli Milletvekili Adayı Av. Anıl Acurman, her geçen gün hızlandırdığı çalışmalarını dün de Kandıra’dan devam ettirdi. Kandıra köylerine adeta çıkartma yapan Acurman, köy köy gezerek hemşerileriyle bir araya geldi. İlk olarak Erikli Köyü’ne giden Acurman, Bayrak ailesinin düzenlediği iftar yemeğine katıldı. Köy sakinlerinin katılım gösterdiği programda Acurman, hemşerileriyle birlikte iftar yaptı. Sonrasında da köy kahvehanesine geçerek sohbet etti.

FINDIK 15 TL OLACAK
Acurman’ın sonraki durağı ise Beylerbeyi Köyü oldu. Burada da ilgiyle karşılanan Acurman, çiftçi ve emeklinin 24 Haziran’dan sonra daha rahat bir yaşama sahip olabilmesi için çalıştıklarını söyledi ve vaatleri anlattı. Acurman, Bizim tek amacımız Kandıra’nın ve hemşerilerimizin hak ettiği yaşam standartlarına kavuşmasıdır. Fındık sorununu da biliyoruz. 24 Haziran’da iktidar olduğumuz gibi fındık fiyatını hemen 15 TL olarak belirledik. Ayrıca Kandıra’da turizm sezonunu da 12 aya çıkartacağız” dedi.

SAHURA KADAR ÇALIŞTI
Köy ziyaretlerinin sonunda ise Belen Köyü’ne giden Acurman, hemşerilerinin sorularını yanıtladı. Kendisinin de Kandıralı olduğunu söyleyen Acurman, “Bu dava şahsi bir dava değil, Türkiyemizin davasıdır. Bizlerin tek isteği yaşanacak bir Türkiye’dir. Burada sizlerin yaşadığı sıkıntıları ben bir Kandıralı olarak çok iyi biliyorum. Çiftçinin yaşadığı sorunlar, emeklimizin yaşadığı sorunlar 24 Haziran’da bitecek” ifadelerini kullandı. Acurman, köy ziyaretleri sonrasında da sahura kadar kent merkezinde ziyaretleri gerçekleştirdi.